محل تبلیغات شما

 


 


رئيس جمهور در مراسم آغاز رسمي سال تحصيلي 99-98 ، تاکيد کرد دولت تمام تلاش خود را براي ارتقاي آموزش و پرورش کشور بکار گرفته به گونه اي که از ابتداي فعاليت دولت يازدهم تاکنون بودجه آموزش و پرورش سه برابر شده و از 15 هزار ميليارد به 46 هزار ميليارد تومان رسيده و حقوق معلمان نيز در اين دوره زماني به طور متوسط چهار برابر افزايش يافته است.


به گزارش خبرآنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني روز دوشنبه و پس از نواختن زنگ مدرسه دخترانه شاهد حضرت خديجه (س) همچنين با طرح پرسش مهر از دانش آموزان خواست به اين پرسش پاسخ دهند که "آيا محيط مدرسه يک محيط دلپذير، شاد ، دلخواه و پرنشاط براي شما هست؟ و دولت، خانواده، معلمان و خود دانش آموزان چکار بايد بکنند که اين محيط شاداب تر ، دلپذيرتر و براي دانش آموزان امن تر و دوست داشتني تر شود؟"


رئيس جمهور با بيان اينکه آغاز مهر به عنوان عيد نوروز علم، دانش، تحقيق و حرکت در مسير پيشرفت و توسعه يک روز به يادماندني است، گفت: خانواده هاي دانش آموزان از هفته ها و ماه ها قبل براي ثبت نام فرزندانشان و تهيه لباس و کتاب ، تلاش مضاعفي انجام دادند و امروز با آغاز سال جديد تحصيلي، براي همه روزي به يادماندني است.


روحاني با تأکيد بر اينکه در کنار تلاش معلمان، دانش‌آموزان، خانواده‌ها و دولت بسيار مهم است که بدانيم چه کمبودهايي بايد جبران شود، ادامه داد: تلاش ما اين است که وزارتخانه آموزش و پرورش و بخش‌هاي مديريتي و آموزشي بتوانند آماده کار باشند و مدرسه‌ها تجهيز شوند.


رئيس جمهور ادامه داد: بايد در ساخت و ساز، تعمير و آماده‌سازي مدارس، استخدام معلمين و تهيه و پرداخت به موقع بودجه اين وزارتخانه در حد توان کمک شود.


روحاني با اشاره به افزايش 3 برابري بودجه وزارتخانه آموزش و پرورش و همچنين افزايش 4 برابري حقوق معلمان به طور متوسط از يک ميليون و 300 هزار تومان در سال 92 به 4 ميليون و 100 هزار تومان در سال جاري، تأکيد کرد: دولت در حد توان و امکان تلاش کرد تا وضعيت مدارس، حقوق معلمان و کتب و محيط آموزشي مناسب بهتر شود.رئيس جمهور با بيان اينکه بي‌ترديد بزرگترين آرزوي خانواده‌ها موفقيت شما فرزندان است، افزود: بايد خوب درس بخوانيد، ياد بگيريد و براي طي کردن  پله‌هاي ترقي آماده شويد چرا که بار مسئوليت سنگين و آينده کشور بر دوش نسل 3 و 4 انقلاب است و نسل 1 و 2 در حال پايان مسئوليت و مديريت خود هستند.


روحاني با تأکيد بر اينکه الان همه کشور در اختيار شماست که آينده کشور را بسازيد و خانواده‌ها نيز بايد در زمينه آموزشي به شما کمک نمايند، خاطر نشان کرد: خانواده‌ها بايد مشکلات را بدون تعارف با مسئولين مدرسه در ميان بگذارند چرا که آينده و آموزش شما براي ما از اهميت اساسي برخوردار است.


رئيس جمهور با بيان اينکه بار اصلي و سنگين‌تر بر دوش معلمان است که آينده را مي‌سازند و اين بوستان و  گل‌هاي زيبا را براي اينکه عطر آن در سراسر کشور به مشام همگان برسد، آماده مي‌کنند، تصريح کرد: زحمات معلمان عزيز قابل جبران نيست و معلمان براي شما همانند پدر و مادر هستند و آنان نيز شما را به عنوان فرزندان خود مي‌دانند.


روحاني با اشاره به اينکه معلميني موفق هستند که به کارشان و آموزش و تربيت بچه‌ها عشق بورزند و احساس رضايت داشته باشند تا بر کمالات اخلاقي دانش‌آموزان افزوده شود، گفت: معلمين به عنوان بالاترين و مهم‌ترين رکن کشور هستند و بسيار مهم است که محيط مدرسه براي تحصيل دانش‌آموزان لذت‌بخش باشد تا اول مهر به عنوان روز شادي و نزديکي شود.


رئيس جمهور با بيان اينکه اساس محيط مدرسه است و همه تلاش مي‌کنيم تا شما از اول شهريور در عشق رسيدن به اول مهر باشيد، گفت: اين شما هستيد که بايد حس کنيد در آينده معلم خوب، پزشک حاذق، استاد دانشگاه، مدير عالي‌مقام و مهندس خوب باشيد.


روحاني در ادامه سنت طرح پرسش مهر و در هفتمين پرسش خود از دانش‌آموزان سوال کرد که آيا محيط مدرسه محيطي دلپذير، شاد و پرنشاط است؟ براي ما بنويسيد که محيط پرنشاط در مدرسه چگونه است و چه اقداماتي مي‌توان انجام داد تا اين محيط شاداب‌تر، دلپذيرتر و امن‌تر باشد و آن را بيشتر دوست داشته باشيد.


رئيس جمهور با بيان اينکه اگر در کلاس و مدرسه رابطه نزديکي بين خانواده و دانش‌آموز با معلم برقرار شود، پيشرفت علمي حاصل خواهد شد و مشکلات کشور کم مي‌شود، گفت:‌ نبايد اجازه دهيم که محيط کلاس دو قطبي شود و بايد دولت، خانواده و معلمين و دانش‌آموزان تلاش کنند تا محيط مدرسه دلپذيرتر و شاداب‌تر براي همه شود.روشهاي ايجاد شادابي ونشاط در مدرسه وايجاد انگيزه در دانش اموزان

پرسش مهر سال 99-98 رييس جمهور محترم آقاي روحاني چه بود؟

پرسش مهر رئيس جمهور روحاني در سال تحصيلي99-98

محيط ,مدرسه ,اينکه ,جمهور ,بايد ,روحاني ,رئيس جمهور ,با بيان ,آموزش و ,بيان اينکه ,محيط مدرسه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ntenwaljulex آموزش آلماني Chuck Nichole Doug لينک سازي سلامتي wkvmzkxwr Ginny Maria