رئيس جمهور در مراسم آغاز رسمي سال تحصيلي 99-98 ، تاکيد کرد دولت تمام تلاش خود را براي ارتقاي آموزش و پرورش کشور بکار گرفته به گونه اي که از ابتداي فعاليت دولت يازدهم تاکنون بودجه آموزش و پرورش سه برابر شده و از 15 هزار ميليارد به 46 هزار ميليارد تومان رسيده و حقوق معلمان نيز در اين دوره زماني به طور متوسط چهار برابر افزايش يافته است.


به گزارش خبرآنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني روز دوشنبه و پس از نواختن زنگ مدرسه دخترانه شاهد حضرت خديجه (س) همچنين با طرح پرسش مهر از دانش آموزان خواست به اين پرسش پاسخ دهند که "آيا محيط مدرسه يک محيط دلپذير، شاد ، دلخواه و پرنشاط براي شما هست؟ و دولت، خانواده، معلمان و خود دانش آموزان چکار بايد بکنند که اين محيط شاداب تر ، دلپذيرتر و براي دانش آموزان امن تر و دوست داشتني تر شود؟"


رئيس جمهور با بيان اينکه آغاز مهر به عنوان عيد نوروز علم، دانش، تحقيق و حرکت در مسير پيشرفت و توسعه يک روز به يادماندني است، گفت: خانواده هاي دانش آموزان از هفته ها و ماه ها قبل براي ثبت نام فرزندانشان و تهيه لباس و کتاب ، تلاش مضاعفي انجام دادند و امروز با آغاز سال جديد تحصيلي، براي همه روزي به يادماندني است.


روحاني با تأکيد بر اينکه در کنار تلاش معلمان، دانش‌آموزان، خانواده‌ها و دولت بسيار مهم است که بدانيم چه کمبودهايي بايد جبران شود، ادامه داد: تلاش ما اين است که وزارتخانه آموزش و پرورش و بخش‌هاي مديريتي و آموزشي بتوانند آماده کار باشند و مدرسه‌ها تجهيز شوند.


رئيس جمهور ادامه داد: بايد در ساخت و ساز، تعمير و آماده‌سازي مدارس، استخدام معلمين و تهيه و پرداخت به موقع بودجه اين وزارتخانه در حد توان کمک شود.


روحاني با اشاره به افزايش 3 برابري بودجه وزارتخانه آموزش و پرورش و همچنين افزايش 4 برابري حقوق معلمان به طور متوسط از يک ميليون و 300 هزار تومان در سال 92 به 4 ميليون و 100 هزار تومان در سال جاري، تأکيد کرد: دولت در حد توان و امکان تلاش کرد تا وضعيت مدارس، حقوق معلمان و کتب و محيط آموزشي مناسب بهتر شود.رئيس جمهور با بيان اينکه بي‌ترديد بزرگترين آرزوي خانواده‌ها موفقيت شما فرزندان است، افزود: بايد خوب درس بخوانيد، ياد بگيريد و براي طي کردن  پله‌هاي ترقي آماده شويد چرا که بار مسئوليت سنگين و آينده کشور بر دوش نسل 3 و 4 انقلاب است و نسل 1 و 2 در حال پايان مسئوليت و مديريت خود هستند.


روحاني با تأکيد بر اينکه الان همه کشور در اختيار شماست که آينده کشور را بسازيد و خانواده‌ها نيز بايد در زمينه آموزشي به شما کمک نمايند، خاطر نشان کرد: خانواده‌ها بايد مشکلات را بدون تعارف با مسئولين مدرسه در ميان بگذارند چرا که آينده و آموزش شما براي ما از اهميت اساسي برخوردار است.


رئيس جمهور با بيان اينکه بار اصلي و سنگين‌تر بر دوش معلمان است که آينده را مي‌سازند و اين بوستان و  گل‌هاي زيبا را براي اينکه عطر آن در سراسر کشور به مشام همگان برسد، آماده مي‌کنند، تصريح کرد: زحمات معلمان عزيز قابل جبران نيست و معلمان براي شما همانند پدر و مادر هستند و آنان نيز شما را به عنوان فرزندان خود مي‌دانند.


روحاني با اشاره به اينکه معلميني موفق هستند که به کارشان و آموزش و تربيت بچه‌ها عشق بورزند و احساس رضايت داشته باشند تا بر کمالات اخلاقي دانش‌آموزان افزوده شود، گفت: معلمين به عنوان بالاترين و مهم‌ترين رکن کشور هستند و بسيار مهم است که محيط مدرسه براي تحصيل دانش‌آموزان لذت‌بخش باشد تا اول مهر به عنوان روز شادي و نزديکي شود.


رئيس جمهور با بيان اينکه اساس محيط مدرسه است و همه تلاش مي‌کنيم تا شما از اول شهريور در عشق رسيدن به اول مهر باشيد، گفت: اين شما هستيد که بايد حس کنيد در آينده معلم خوب، پزشک حاذق، استاد دانشگاه، مدير عالي‌مقام و مهندس خوب باشيد.


روحاني در ادامه سنت طرح پرسش مهر و در هفتمين پرسش خود از دانش‌آموزان سوال کرد که آيا محيط مدرسه محيطي دلپذير، شاد و پرنشاط است؟ براي ما بنويسيد که محيط پرنشاط در مدرسه چگونه است و چه اقداماتي مي‌توان انجام داد تا اين محيط شاداب‌تر، دلپذيرتر و امن‌تر باشد و آن را بيشتر دوست داشته باشيد.


رئيس جمهور با بيان اينکه اگر در کلاس و مدرسه رابطه نزديکي بين خانواده و دانش‌آموز با معلم برقرار شود، پيشرفت علمي حاصل خواهد شد و مشکلات کشور کم مي‌شود، گفت:‌ نبايد اجازه دهيم که محيط کلاس دو قطبي شود و بايد دولت، خانواده و معلمين و دانش‌آموزان تلاش کنند تا محيط مدرسه دلپذيرتر و شاداب‌تر براي همه شود.روشهاي ايجاد شادابي ونشاط در مدرسه وايجاد انگيزه در دانش اموزان

پرسش مهر سال 99-98 رييس جمهور محترم آقاي روحاني چه بود؟

پرسش مهر رئيس جمهور روحاني در سال تحصيلي99-98

محيط ,مدرسه ,اينکه ,جمهور ,بايد ,روحاني ,رئيس جمهور ,با بيان ,آموزش و ,بيان اينکه ,محيط مدرسه

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

Katie Courtney گورکن آبي Derrick اکتيو | رسانه خبري و تحليلي Amanda سالم زيبا Deron Nora لوازم آرايشي و بهداشتي